День ментального здоров’я в ліцеї
Всесвітній день психічного здоров’я або День ментального здоров’я відзначається у світі та в Україні 10 жовтня. Ця дата встановлена Всесвітньою організацією охорони здоров’я World Health Organization (WHO) і вперше відзначена за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров’я у 1992 році.
Психічне здоров'я – основне право людини. І це має вирішальне значення для особистого, суспільного та соціально-економічного розвитку.
Психічне здоров'я – це більше, ніж відсутність психічних розладів.
До станів психічного здоров'я відносяться психічні розлади та психосоціальні порушення, а також інші психічні стани, пов'язані зі значним стресом, порушенням функціонування або ризиком ушкодження.
Психічне та фізичне здоров’я – однаково важливі компоненти для загального здоров’я людини. Так, наприклад, депресія збільшує ризик проблем зі здоров'ям, особливо діабету, хвороб серця та інсульту. Аналогічно наявність хронічних захворювань може збільшити ризик психічних захворювань.
Як зберегти ментальне здоров’я?
Залученість - це друга складова життєстійкості. Чим більше ви залучені до корисної діяльності, не зависаєте у своїх думках — тим сприятливіше відновлення психологічної сили. Для того, щоб ніколи не довелося мати справу з психічними захворюваннями, важливо не лікувати наслідки, а попереджати та запобігати можливій появі недуги. Фізичний і психічний стан людини тісно взаємопов’язані.
Існує кілька правил для підтримки здорового тіла і духу:
Здоровий сон, режим дня та відпочинок.
Відмова від шкідливих звичок (паління, зловживання алкоголем, соціальними мережами в режимі 24/7).
Фізична активність та активність протягом дня.
Збалансоване харчування.
Хобі та захоплення.
Спілкування з цікавими і позитивними людьми.
Уміння і можливість виговоритися.
Піклування про себе та неігнорування причинами поганого самопочуття і стресу.
Сьогодні у Майдано-Олександрівському ліцеї здобувачі освіти активно провели День ментального здоров'я та отримали масу позитивних емоцій. Молодці!!! Т.Гаврюшенко