Корисна зустріч

Дата: 12 грудня 2023 о 14:08
Автор: Дурдас П. К.
52 перегляда

В Україні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі чи будинку встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли. Користуватися газовими приладами у побуті – зручно та безпечно. Але при неправильній експлуатації із «помічників» вони стають «шкідниками» і можуть призвести до пожеж, вибухів або смерті.
Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.
12 грудня у Майдано-Олександрівський ліцей завітали працівники Віньковецької дільниці Хмельницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України», аби вкотре нагадати учням про безпечну експлуатацію газових приладів. Майстер Служби експлуатації ВБГО, Гладка Оксана Василівна, досить докладно познайомила здобувачів знань з безпечними правилами та основними порушеннями, яких припускаються споживачі. За словами фахівця, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів: самовільне втручання в цілісність газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції, користування несправним і застарілим газовим обладнанням тощо.
Відзначалося, що природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень. Гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки. У результаті цього з’являється запах гнилої капусти.
Поважна гостя кожному з присутніх на зустрічі учнів вручила пам’ятку, зазначивши, що звичайна уважність та обізнаність іноді можуть попередити невиправне лихо.
Бережімо себе!