Поради психологів « Що робити під час карантину»

Date: 19 березня 2020 о 13:10

Поради психологів « Що робити під час карантину»

1. Максимально свідомо реагувати на ситуацію довкола, адже діти сприймають світ через тих дорослих, які їх оточують! Менше паніки - більше підтримки стану спокою і рівноваги!

2. Вирішити питання: "Де, з ким, як і коли залишати дітей?" Нагадую, що дітки, які обізнані з правилами безпеки, вміють проводити час самі і мають до цього природній інтерес, можуть потихеньку вчитися бути і самі!..

3. Що робити з вільним часом?

Якщо ви в змозі щиро і відверто виконувати рекомендацію номер один, тоді - займатися всім, що для вас природно і цікаво!

Звичайно, бажано все ж таки робити шкільні завдання не в останній вечір, а потихеньку щодня. Після, скористатись можливістю і згадати все, що ми знаємо про сімейний відпочинок: від настільних ігор до велосипедних походів.

- Під час карантину, коли є загроза епідемії, дітям обов’язково потрібно гуляти на вулиці, на свіжому повітрі аби зміцнювати імунітет. Під час вимушених канікул батькам треба слідкувати за тим, щоби дитина зберігала режим дня, як під час навчання.

Дітей потрібно контролювати, тому раджу батькам не розслаблятись й слідкувати за виконанням домашнього завдання, яке дали вчителі дистанційно.

Забороняти дітям довго сидіти перед комп’ютером чи з телефоном неефективно. До цього треба підходити з особливою обережністю. Наприклад, зазначте час, коли дитина має пообідати, коли зробити домашні завдання, коли гратиме в комп’ютерні ігри, і що саме має обов’язково виконати по дому.

Як можна проводити час

Настільні ігри. Знайдіть час пограти з дитиною в її улюблену настільну гру. Її варто обирати за віком. Такі ігри прекрасно розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.

Заняття творчістю. В інтернеті можна знайти майстер-класи з хенд-мейду: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила.

Навчання. Не забувайте, що це карантин, а не канікули. Діти відстають від шкільної програми, а потім їм доведеться наздоганяти її. Тому не варто забувати про підручники та зошити.

Читання книг. Домовтеся з дитиною, що за час карантину вона прочитає книгу, яку сама вибере.

Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога.

Ведення щоденника. Подаруйте малечі гарний блокнот та ручку, і вона з задоволенням буде описувати все, що відбулося з нею протягом дня.

Comments:
Only authorized users can leave comments.